Hormann Technika przeładunku

Rampy przeładunkowe

Zainteresował Cię ten produkt? Zapytaj o ofertę!

Darmowa Wycena

Masz inne pytania odnośnie produktu? Napisz do nas lub zadzwoń!

Kontakt

Rampy przeładunkowe firmy Hörmann zostały zaprojektowane w sposób doskonały i służą do wyrównywania różnic wysokości między skrzynią ładunkową samochodu ciężarowego a rampą. Dzięki temu towar może być bezproblemowo przeładowywany z samochodu na rampę lub z rampy do samochodu na jednym poziomie.

Konstrukcja ramp przeładunkowych wykonana z wytrzymałej stali posiada platformę o dużej odporności na odkształcenia poprzeczne, co umożliwia wyrównanie wysokości nawet w przypadku nierównomiernie rozłożonego obciążenia wewnątrz samochodu ciężarowego.

Nie zawodny układ hydrauliczny, wyposażony w dwa siłowniki hydrauliczne oraz jeden siłownik do najazdu, skutecznie wykonuje swoje zadanie w każdej sytuacji. Jest prosty w obsłudze i przede wszystkim bezpieczny. Rampy przeładunkowe posiadają automatyczne zawory bezpieczeństwa wbudowane w siłowniki hydrauliczne, które natychmiast blokują rampę. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy samochód ciężarowy opuszcza obciążoną platformę zbyt wcześnie.

Firma Hörmann oferuje odpowiednie rozwiązania dla różnych sytuacji przeładunkowych, zapewniając efektywny załadunek i rozładunek towarów. Nasi specjaliści ds. techniki przeładunku są dostępni, aby udzielić porad i pomoc w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Zakres zastosowania
W każdej sytuacji odpowiednia rampa przeładunkowa

W sytuacji, gdy skrzynie ładunkowe mają zbliżoną wysokość i występują niewielkie różnice poziomu w porównaniu z posadzką hali…

Mechaniczne rampy przeładunkowe MLS
• Mechaniczne rampy przeładunkowe MRS

Jeśli mamy do czynienia z większymi różnicami poziomów, większymi odległościami i potrzebujemy konstrukcji nośnej dla domków przeładunkowych…

• Hydrauliczne rampy przeładunkowe HLS, HLS 2, HTL 2
• Hydrauliczne rampy przeładunkowe HRS, HRT

Gdy chodzi o obsługę różnych typów pojazdów z jednej rampy przeładunkowej…

Hydrauliczna rampa przeładunkowa HTLV 3 do obsługi samochodów ciężarowych i małych samochodów dostawczych
Hydrauliczna rampa przeładunkowa i podnośnik nożycowy Liftleveller do przeładunku na poziomie rampy oraz do podnoszenia i opuszczania towarów

Hydrauliczne rampy przeładunkowe ze składaną klapą na zawiasach

Proste niwelowanie różnicy poziomów, pod obciążenia znamionowe nawet do 180 kN

Zastosowanie rzędu ściśle przylegających do siebie zawiasów (32 sztuki na rampie przeładunkowej o szerokości 2 m), umieszczonych na jednej osi (o średnicy 28 mm), pozwala na lepsze rozłożenie sił niż w przypadku tulei zawiasowych.

Obsługa rampy przeładunkowej jest łatwa dzięki przyciskowi sterującemu. System elektrohydrauliczny podnosi platformę do najwyższej pozycji i automatycznie wysuwa klapę. Następnie platforma opuszcza się, a klapa opiera się na skrzyni ładunkowej pojazdu. Dzięki temu można bezpiecznie i sprawnie załadować lub rozładować towar. Nachylenie najazdu zapewnia doskonałe przyleganie do skrzyni ładunkowej. Platforma i najazd łączą się bezpośrednio. Specjalnie frezowana przednia krawędź umożliwia płynne przejście między najazdem a skrzynią ładunkową samochodu. Dlatego rampy przeładunkowe ze składaną klapą są szczególnie polecane do przeładunku wrażliwych towarów.

rampy przeładunkowe

rampy

Hydrauliczne rampy przeładunkowe z wysuwaną klapą

Energooszczędne koncepcje przeładunku i precyzyjne niwelowanie odległości

Stabilna krawędź przednia, spawana na obwodzie, została wzmocniona na całej swojej szerokości. Wysuwane ograniczniki umieszczone od spodu klapy zapobiegają nieprawidłowemu obciążeniu, które może wynikać z nadmiernego zanurzenia najazdu.

 Wyciszający ogranicznik – Podczas uderzenia stali o stal, często powstaje nieprzyjemny hałas, który może negatywnie wpływać na komfort pracy oraz zdrowie personelu. W rampach przeładunkowych z wysuwaną klapą, gumowe amortyzatory zamontowane na ograniczniku mają za zadanie tłumić ten hałas, który pojawia się podczas opuszczania platformy. Dzięki temu zapewniony jest cichszy i bardziej komfortowy proces pracy, co przyczynia się do poprawy warunków pracy dla personelu.

Rampy przeładunkowe są wyposażone w oddzielne przyciski funkcyjne, które umożliwiają precyzyjne wysuwanie, chowanie i kontrolowane pozycjonowanie klapy na skrzyni ładunkowej pojazdu.

Klapy są wysuwane bezstopniowo, z dokładnością do jednego centymetra, co umożliwia łatwy i bezpieczny rozładunek w przypadku w pełni załadowanych samochodów ciężarowych. Nawet palety umieszczone na samym końcu skrzyni ładunkowej mogą być łatwo rozładowane, mimo ograniczonej przestrzeni na położenie klapy.

Nacięcia wykonane z zewnętrznej strony klapy wskazują prawidłową głębokość oparcia na skrzyni ładunkowej (100-150 mm), co ułatwia prawidłowe ustawienie klapy.

Nachylenie najazdu pod niewielkim kątem zapewnia jego dobre przyleganie do powierzchni skrzyni ładunkowej. Płaskie przejścia między platformą, najazdem a powierzchnią skrzyni ładunkowej samochodu gwarantują bezpieczny przeładunek.

rampy

rampy

Więcej informacji na temat ramp przeładunkowych, znajdziemy tutaj