Termoizolacyjne Drzwi Wejściowe

Przytulny dom bez kosztów – jak to możliwe?

Jesień niesie ze sobą chłód i bezwzględnie prowadzi nas w stronę zimy. Jesienny wieczór w swetrze z pyszną kawą nie byłby taki przytulny bez ciepła które nas otacza. Co zrobić aby zatrzymać ciepło w domu i cieszyć się nim bez dodatkowych kosztów? dobra izolacyjność która zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Termoizolacyjne drzwi zapewniają nam uczucie komfortu i bezpieczeństwa, ponieważ izolują nas od zewnętrznego chłodu i przeciągów.

Jak wybrać dobre drzwi termoizolacyjne? to dobre pytanie, ponieważ nie każde drzwi zewnętrzne (znane również jako wejściowe) posiadają odpowiedni współczynnik izolacyjności cieplnej – UD. Przy wyborze drzwi wejściowych należy sprawdzić współczynnik UD, który powinien być jak najniższy (im niższy wynik tym lepsza izolacyjność cieplna). Drzwi z serii Thermo firmy Hormann są dopracowane – posiadają wysokie parametry techniczne, w tym świetną termoizolację. Mamy w ofercie aluminiowe drzwi ThermoCarbon o najlepszym współczynniku przenikania ciepła osiągającym nawet Ud = 0,47 W/(m²K).

ThermoSafe

Zastosowanie aluminiowej ramy drzwiowej o grubości 80 mm z przegrodą termiczną zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną i sprawia, że współczynnik UD wynosi nawet ok. 0,87 W/(m²•K).

Thermo65

Stalowe drzwi wejściowe zbudowane z płyty drzwiowej o grubości 65mm, zakrytego profilu skrzydła wykonanego z kompozytu oraz izolowanej termicznie aluminiowej ościeżnicy. Dzięki takiej budowie współczynnik izolacyjności cieplnej UD może wynosić nawet ok. 0,87 W/(m²•K). 

Oferujemy również drzwi ThermoComfort o współczynniku UD wynoszącym nawet ok. 1,3 W/(m²•K).

Drzwi ISOPRO firmy Hormann również posiadają świetną izolacyjność cieplną – współczynnik UD wynoszący nawet ok. 0,88 W/(m²•K), ponieważ ich budowa składa się ze stalowej płyty drzwiowej o grubości 65 mm z przegrodą termiczną i wypełnieniem z twardej pianki PU.