Bez kategorii

Mieszkanie bez barier – czyli zalety napędu do drzwi!

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych powstał przede wszystkim po to, aby zwiększyć komfort życia osób niepełnosprawnych fizycznie i w podeszłym wieku.

Umożliwia on automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi pokojowych za pomocą nadajnika, sterownika lub przez aplikację zainstalowaną na smartfonie z technologią Bluetooth. Aplikacja Hörmann BlueSecur posiada intuicyjny interfejs użytkownika i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu internetowego Google Play i App Store. 

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych zwiększa komfort użytkowania i jest polecany w szczególności dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Napęd do drzwi PortaMatic znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Produkt posiada wiele różnych funkcji i możliwości ustawień, a także zapewnia minimalne zużycie prądu. Jego niewątpliwą zaletą jest także ogromna przewaga cenowa nad porównywalnymi produktami.

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych zwiększa komfort użytkowania i jest polecany w szczególności dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Napęd do drzwi PortaMatic znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Produkt posiada wiele różnych funkcji i możliwości ustawień, a także zapewnia minimalne zużycie prądu. Jego niewątpliwą zaletą jest także ogromna przewaga cenowa nad porównywalnymi produktami.

Osoby niepełnosprawne i starsze również chcą być w pełni mobilne i niezależne. Napęd PortaMatic do drzwi pokojowych poprawia standard życia osób z ograniczeniami ruchowymi, zapewniając im możliwość przemieszczania się z pokoju do pokoju bez pomocy innych.

Z automatycznym napędem PortaMatic przenoszenie przedmiotów jest łatwiejsze, niż było kiedykolwiek wcześniej. Produkt firmy Hörmann to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także tych, które potrzebują automatycznego napędu do drzwi z powodów innych niż zdrowotne.

Praca w przychodniach lekarskich i biurowcach wiąże się z ryzykiem częstych zachorowań pracowników na choroby zakaźne przenoszące się z powodu korzystania z tych samych drzwi do pomieszczeń sanitarnych. Decydując się na zastosowanie automatycznego napędu PortaMatic marki Hörmann są Państwo w stanie wyeliminować to ryzyko, a co za tym idzie zadbać o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa m.in. wśród swoich pracowników.

Jeżeli Państwa mieszkanie ma być nie tylko wygodne, ale także praktyczne, bardzo ważne jest wyposażenie go w odpowiednie drzwi. Drzwi dopasowane do konkretnej sytuacji mieszkaniowej i odpowiadające potrzebom mieszkańców mogą widocznie zwiększyć jakość ich życia. Oprócz wyglądu i wygody użytkowania ważne jest również to, czy są one przystosowane do wykorzystania w mieszkaniach bez barier, dlatego też coraz popularniejsze stają się drzwi automatyczne. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie w nich napędu PortaMatic, który można zamontować do już używanych drzwi do pomieszczeń mieszkalnych.

Drzwi automatyczne dla większego komfortu

Montaż drzwi automatycznych w często używanych pomieszczeniach okazuje się niezwykle praktyczny zwłaszcza wtedy, gdy mamy zajęte obie ręce. Z pewnością są Państwo w stanie wyobrazić sobie sytuację, gdy trzeba otworzyć je niosąc kosz pełen prania lub tacę z naczyniami. W rezultacie czyste pranie ląduje na podłodze, a naczynia tłuką się, gdy próbują Państwo nacisnąć klamkę łokciem. Drzwi automatyczne sprawdzą się także w sytuacji, gdy niosą Państwo torby pełne zakupów lub pchają wózek dziecięcy.

Poprawa jakości życia

Drzwi z napędem są wygodne w użytkowaniu i ułatwiają poruszanie się po mieszkaniu. Otwieranie automatyczne lub poprzez naciśnięcie przycisku jest praktycznym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika.

Każdy kto myśli o przyszłości, powinien także zastanowić się nad wyposażeniem mieszkania w łatwy w montażu i korzystny cenowo napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic, który odpowiada potrzebom m.in. osób starszych i niepełnosprawnych.

Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania drzwi automatycznych

Drzwi automatyczne z napędem PortaMatic mogą być obsługiwane na wiele różnych sposobów. Oprócz obsługi manualnej za pomocą klamki możliwe jest także sterowanie poprzez użycie przycisków lub nadajników radiowych – tych samych, które mogą być wykorzystywane do obsługi automatycznych bram garażowych i zewnętrznych drzwi wejściowych firmy Hörmann.

W przypadku drzwi automatycznych, obok wygody użytkowania ważną rolę odgrywa również bezpieczeństwo. Z tego właśnie powodu drzwi wyposażone w napęd PortaMatic można otworzyć i zamknąć już przy użyciu minimalnej ilości siły; dla dodatkowego bezpieczeństwa zatrzymują się one przy napotkaniu najmniejszego oporu.

Zalety napędu do drzwi wewnętrznych PortaMatic:

1. Wygodne mieszkanie bez barier m.in. dla osób w podeszłym wieku

2. Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

3. Szybki montaż i utylizacja przez eksperta

4. Optyczna i akustyczna sygnalizacja ruchu drzwi

5. Oświetlenie

6. Minimalne zużycie prądu

7. Wiele funkcji dodatkowych

Szczegóły w prospekcie 'Napęd PortaMatic do drzwi’

Nie zwlekaj! skontaktuj się z nami już dzisiaj. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Kontakt

Tel. 603 360 999

Email: biuro@gotex.com.pl